Vydařená sobotní brigáda

Pracovité ruce

Máme za sebou čtvrteční a sobotní brigádu. Ve čtvrtek jsme se sešli v klasickém pánském složení nejodolnějšího jádra: Jarda, Karel a já. Pozitivní bylo, že přišel později i Libor který si odvozil svých pár koleček... a přišel se ohlásit s výpomocí i čerstvý vysokoškolák mladý pražský "historik" Honzík Katzerů.

Na sobotu jsme měli příslib úplně nového mladého brigádníka, který přislíbil vzít s sebou i kamarády, který ale nakonec nedorazil. Prohrál jsem vůči svým kolegům svůj odhad a skutečně jsem věřil, že v průběhu dne dorazí... Jarda Brzků, když přišel na brigádu pronesl vůči mně se smíchy: "...tady je ale mladejch!" Ostatní mladí nepřišli. Dorazili ale výsluňáci Míra Hlavničků se svojí malou Aničkou a jeho sestra Oleška s malým Šimonkem. Jako vždy nevynechal ani Karel.
Čekalo nás mužské do oběda (14. hodina) další kopání základů, třídění kamenů pro následné odpolední betonování. Olga s malou Aničkou při severní hřbitovní zdi vystříhali břečťan tak, abychom mohli potom opravit fasádu. Objevil se tak pod nánosy spletitých šlahounů původní tvar náhrobku, do kterého bude na podzim navrácena socha Krista, současně deponovaná u Radima Váchy.
Děti nalezly své archeologické "poklady" v podobě barevných střepů keramiky i skla a také zachovalou část keramické fajfky. Odvozili jsme tuny hlíny a suti ze zbořené hřbitovní zdi, připravili kameny a po obědě já, Míra Hlavničků a Pavel Vobořil (jako čerstvá síla) jsme betonovali nový základ, až do podvečerních hodin.

Míra dostal nakonec čestné právo svým rukopisem zaznamenat vzkaz pro budoucí generace do čerstvého betonu... omezil se jen na: LP 2011, s podtitulem, že již nebudou vědět co to je LP, když znají DVD :).
Mrzí nás, že se náš spolehlivý a výkonný výsluňák Zdeněk Ulrych vrátil z dovolené od moře s naraženými žebry, ale zároveň mu přejeme brzké uzdravení a brzký návrat mezi nás.
Další brigády budou vždy ve čtvrtek od 15:30 a v sobotu od 9 hodin.
Tak nám přijďte pomoci a zapojte se spolu s námi do obnovy malebného zákoutí u kostela sv. Jana Křtitele. Úsměv, dobrou náladu a krumpáče s sebou! :)
Václav Frömmel, předseda sdružení

PřílohaVelikost
01_starsi_radi_mladsimu.jpg111.83 KB
02_natesenej_libor.jpg86.9 KB
03_bagr_a_nakladaci.jpg130.18 KB
04_pracovite_ruce.jpg83.78 KB
05_hledaci_pokladu.jpg119.49 KB
06_zavodnici.jpg90.75 KB
07_simonek_brigadnik.jpg76.45 KB
08_cisteni_cihel.jpg77.29 KB
09_manzele_brzkovi.jpg118.24 KB
10_mira_a_pavel.jpg124.67 KB
11_zavodni_kuchar.jpg52.94 KB
12_zakladovani.jpg86.68 KB
13_cestne_poselstvi.jpg61.63 KB