Poslední letošní brigáda u Anděla s Jardou

pod_previsem.jpg

Dnešním dnem jsme si s Jardou dali schůzku na znovuosazení konzoly pro lucernu u skalní kaple Strážného anděla poblíž mateřské školky na pískovci. Vše jsme si domluvili předem na čtvrtek, bohužel Karel nemohl, neboť jel do Děčína k plánované návštěvě zubaře.
V loňském roce, pár dní po znovuotevření obnovené kapličky, někdo lucernu ze skály vyrval a zahodil za plechovou ohradu. Podle toho jak bylo masivní železo zohýbané, sloužila lucerna jako "posilovna" pro mladistvé co se zřejmě nudili. Pan kovář Mrňák nám zdarma konzolu srovnal a prodloužil o dalších 30 cm, které budou hloubš ve skále. Samotnou lucernu jsem opravil a nově zasklil.
Dnes ráno pršelo. Pro jistotu mi Jarda zavolal, jestli to platí i v dešti... ale uklidnil jsem ho, že pod převisem skály neprší :). Od 9.hodiny začalo hustě sněžit, což nám "nevadilo". Já jsem myslel na neuklizené kytky v květníkách a Jarda na neuklizené dřevo, které včera řezal a štípal...
Trubkového sekáče se chopil Jarda a jeho úkolem bylo do "měkké" skály vysekat jednu půlmetrovou díru a jednu bez deseti taky půlmetrovou. Tvrdostí skály jsem ho neuklidnil, "měkká" prý rozhodně vůbec není. Skála byla pěkně tvrdá, což jsem se záhy taky přesvědčil při sekání obloukového výklenku pro svíčky. Jardo promiň!
Paní Holá měla radost, že zas bude kam dávat hořící svíčky a měla na mne (při pohledu na Jardu) otázku, proč jsem nevzal elektrické zbíjecí kladivo... Jarda s jeho pověstným smíchem si neodpustil: "to elektrický kladivo je tady na žebříku!".
Byla opět legrace a Jarda mi ze zkušenosti "radil" ať raději nepíšu "poslední" brigáda, nikdo přeci neví....
Doufejme, že lucerna již zde pod Andělem vydrží, neboť již nemáme síly ani peněz to dělat potřetí. Museli by jste si pak milý šenováci vystačit s kamenou nikou na svíce, kterou zaručeně nikdo neukradne.
Tak přátelé pro letošek pracovně padla! bylo mi s vámi všemi moc dobře. Nastává období klidu, radosti, odpočinutí a tloustnutí :).
Václav Frömmel, předseda sdružení

PřílohaVelikost
elektricke_zbijeci_kladivo_jarda.jpg66.12 KB
bude_nika_pro_svice.jpg215.94 KB
s_usmevem.jpg51.79 KB
pod_previsem.jpg483.61 KB
konzola_pripravena_pro_lucernu.jpg53.05 KB