Oldřichovští hasiči brigádně vypomohli a pravý brigádnický křest Libora

Oldřichovští hasiči

V pátek odpoledne byla důležitá brigáda, neboť pan Jonáš nám přivezl materiál ze stavebnin z Nového Boru a jeho autojeřáb za asistence výsluňáků rozebral pískovcové náhrobky při zdi hřbitova, vratové pilastry a schodiště před bývalou Márnicí.
Brigáda byla svolána na 16:20 hod, ale pan Jonáš byl oproti plánu o půl hodiny rychlejší, proto spolu se vždy spolehlivým Karlem Hrůzkem jsme za pomoci oldřichovských hasičů (pana Jonáše a jeho syna) rozebrali žulovou dlažbu schodiště, odkopali navážky od pomníků a připravili vše na velké přemisťování kamenů a to dříve než přišli ostatní.
Pomoc složit cihly, cement a jiné přišli i spolehliví manželé Brzkovi, Lenka a mé děti, nikdo víc. Navečer nám pomohl i procházející Libor Pečený, kterého jsme tak vyzvali k zítřejší tradiční sobotní brigádě. Moji kolegové odhadovali, že nepřijde, ale jako jediný zástupce dolní části Šenova opravdu v sobotu přišel. Dolnošenovákům se asi moc nechce k nám na brigády do horní části :). Probíhají dovolené a zůstávají tak jen ti nejvěrnější.
V sobotu jsme začali spolu s Liborem Pečeným, Karlem, Jardou a (za malé pomoci malého Vojtíška s Viktorkou) s výkopovými prácemi a betonováním základu pod původní plotovou zídku, kam přijde po rekonstrukci pískovcové zídky vrátit repasovaný kovaný plůtek. Bylo vedro, přesto se nám do 14:30 hodin podařilo dílko dokončit, za což všem moc děkuji. Hana s Lenkou plely v oplocení přerostlou trávu v kořenovém prostoru jírovců.
Svůj pravý brigádní křest si tak odbyl Libor Pečený z dolní části Šenova, který tak poznal nejen dřinu, ale i kolektiv "historiků", neboť i on je sběratelem šenovských pohlednic. Jsem za to moc rád, že nám bývalý sklanďák přišel pomoci a překvapil tak mé nevěřícné kolegy tím, že nakonec přišel. Naše zkušenosti s příslibem prací nových nadějných? Často jen zůstává u slov než činů, proto Libore díky a přijď opět mezi nás, jsi vítán.
Kéž by přišli i jiní dobrodinci, kterým není lhostejný veřejný prostor hojně navštěvovaného hřbitova v centru našeho města. Náš věčný kritik, pan radní Harry Knie, zatím na mé veřejné a Hany sms výzvy k brigádám na obecním pozemku nepřišel. Tak doufejme, že příště to vyjde a přijde třeba pod heslem (zlehčeně): "Méně slov a více práce, pro blaho naší krásné obce". Ale teď vážně, budeme rádi, když pan Knie (a třeba i ostatní radní) přijde a trochu nás při společné práci ve svém osobním volnu pozná a přesvědčí se, aby mohl být příště objektivní a podpořil naše dobrovolné úsilí, které vykonáváme ve svém volném čase zdarma ve prospěch města a nikdo z nás není z funkce placen, ani nedostává od sdružení vuřty, kafe, benzín a nikomu sdružení neproplácí telefony!
Na závěr bych chtěl poděkovat našemu panu faráři Stanislavu Bečičkovi, který nám koupil ve vedru pro lepší výkonnost basu piva.
Úsměv, dobrou náladu a krumpáče příště s sebou!:)
Václav Frömmel, předseda sdružení

PřílohaVelikost
01.jpg90.34 KB
02.jpg75.2 KB
03.jpg50.1 KB
04.jpg76.63 KB
05.jpg54.1 KB
06.jpg113.41 KB
07.jpg119.74 KB
07a.jpg113.52 KB
08.jpg120.32 KB
09.jpg46.08 KB
010.jpg125.23 KB
011.jpg68.98 KB
011a.jpg90.92 KB
012.jpg123.3 KB
012a.jpg80.01 KB
013.jpg74.03 KB