Obnova břidličné střechy Márnice začala!

11/04/2012 08:00
11/04/2012 18:00
klempiri.jpg

Dnešnín dnem začala dlouho očekávaná obnova střešního pláště bývalé Márnice. Klempířské prvky, oplechování, nástřešní žlaby a svody nakonec provádí firma pana Siváka z Kamenického Šenova, neboť dobrosrdečný pan klempíř Prokopec z České Lípy v letošním jaru (oproti dohodě) nenašel čas. Před měsícem mne do telefonu rozesmál hláškou, "ať to necháme na příští rok." :) No ale mi to musíme mít víceméně hotové do letošního 14. května 2012.
Chtěl bych tedy poděkovat panu Sivákovi a panu Blažkovi (ten nám chodí pomáhat s manželkou na brigády) za velmi seriozní cennovou nabídku a přívětivý termín zhotovení oplechování.
Dnešním dnem nastoupili páni klempíři na naši střechu.....
Zítra máme od 8 hodin brigádu, neboť v součinnosti s klempíry musíme dozdít štít a položit prkna chybějícího bednění části malé střechy nad vchodem. Zítra tedy stavíme lešení a začínají "rychlé" brigády, tak abychom nebrzdili dlouho klempíře.
Nakonec nás čeká pokládka fialové břidlice, kterou jsme zakoupili v loňském roce v obci Chřibská. Práce bude tedy dost a rukou zřejmě pořád málo.
Tak milí Výsluňáci a příznivci Šenova, konec lenošení (je po Veliokonocích) přijďte nám v tyto dny pomoci.
Sledujte naše stránky, nebo se u Márnice přímo zastavte, nebo pište o info na telefon paní Brzkové 605 568 438.
Těšíme se!
Václav Frömmel