Malý objev při kopání

zaklad_1.jpg

Rozmar letního deštivého počasí nám zrušil čtvrteční brigádu. V sobotu jsme ale pouze ve třech vykopali a vybetonovali 1,10 metru hluboký základ pro pravý pilíř. Jako jediní jsme tak mohli zaznamenat malý objev..... Objevili jsme při kopání původní místo vratového pilíře hřbitova, který byl vystaven k roku 1883. S výstavbou Márnice v roce 1904 došlo k posunu brány. Vratové pilíře tak budou, po našich stavebních pracích, tedy opět na svém původním místě.
Na tradiční čtvrteční brigádu (od 15.hodin) přijede autojeřáb, kdy již pravý pilíř bude usazen spolu s prvními dvěmi schodnicemi a budeme vytvářet dřevěné bednění pro lití betonu.
Na plánovanou sobotní brigádu (od 9.hodin) budeme kopat výkop pro základ levého pilíře a cihelné zdi, abychom měli vše připraveno.
Sám jsem zvědav kolik brigádníků nám přijde pomoci, věřím ale že nás bude více než tři :). Potřebujeme čerstvé síly, ale ochotných lidí v době dovolených je jako šafránu.
Uvidíme...
Zveme Vás všechny, kterým nebyl a není lhostejný stav u hřbitova, ať se spolu s námi zapojí v pomoci k důstojné obnově v brigádách u bývalé Márnice.

Václav Frömmel, předseda sdružení

PřílohaVelikost
zaklad_1.jpg75.56 KB
zaklad_2.jpg50.75 KB
zaklad_3.jpg83.03 KB
kuchar_jarda.jpg100.73 KB
zaklad_4.jpg130.97 KB
zaklad_5.jpg75.87 KB
zaklad_6.jpg123.98 KB