DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2012

dobroty.jpg
den_otevrenych_dveri_2012.jpg

2. listopadu na svátek zemřelých jsme uspořádali den otevřených dveří v objektu bývalé márnice, kterou již druhý rok společně přeměňujeme na Muzeum lustrů a pamětní síň Eliase Palmeho. Návštěvnost byla veliká, můj odhad činí přes dvě stovky lidí. Byla tak první možnost se přesvědčit o našem brigádnickém úsilí v roce 2012. Na zdech byly nástěnky s fotografiemi průběhu letošních prací.
Všude poklizeno, na stole nejrůznější napečené dobroty od našich šikovných děvčat, k tomu byla možnost si dát horký čaj nebo grog. Byl čas k diskusi, k vyprávění, k zasmátí... Některé návštěvníky vyloženě překvapil dostatečně veliký prostor s vysokým stropem pro naší budoucí expozici lustrů. Myslím, že jsme příchozí přesvědčili o reálnosti našeho projektu, a navíc nám příchozí do kasičky přispěli nějakou tou "drobnou" mincí v celkové částce 1.973,- Kč.
Děkuji tímto všem, kteří se letos spolu s námi zapojili do oprav. Děkuji všem, kteří nám v letošním roce přispěli finančním darem, jmenovitě se tak nově k již zveřejněným přidali: Pavel Čech, který daroval 1.000,- Kč a šamotové dílce do komínu, dále dík patří Pavlu Duchoňovi za poskytnutý dar 2.000,- Kč a dvěma dárcům, kteří nechtěli být zveřejněni, za poskytnutý dar v celkové výši 1.500,- Kč. Celkem jsme tedy doposud občansky vybrali 15.223,- Kč. Zbývá nám tedy do ukončení II.etapy rekonstrukce ke dni 15.květnu 2013 vybrat ještě 23 tisíc korun. Dále bych chtěl poděkovat autodopravci z Nového Oldřichova panu Martinu Jonášovi, který nám zdarma z pily v Častalovicích přivezl trámy a panu Davidovi Hrochovi za dar okenní mříže do zadní části objektu.
Jsem moc rád, že mnozí z Vás (například i místostarosta pan Jech) budou moci v příštím roce 2.listopadu 2013 porovnat při návštěvě případnou další pozitivní změnu v záchraně historického objektu určeného původně k demolici v roce 2004.
Rozdali jsme celkem 150 lístečků s výzvou: "JAK MOHU POMOCI V PŘEMĚNĚ BÝVALÉ MÁRNICE V MUZEUM LUSTRŮ?" záměrně s fotografií vstupu na hřbitov a márnicí z roku 2009, před započetím prací, aby si lidé uvědomili náhlou celkovou změnu. Ta změna nastala jen díky pracovitosti a obětavosti šenováků. Smekám svůj širák a bylo mi i letos ctí, milí kolegové, s vámi trávit volný čas!
Přidejte se i Vy a buďte u toho spolu s námi! Zaručeně nekoušem a při práci bývá velká legrace. :)
Václav Frömmel, předseda O.s. NA VÝSLUNÍ

PřílohaVelikost
jarda.jpg47.3 KB